Header Ads

Kasztanowiec i kasztany


Zastosowanie Kasztanowca

Kasztanowiec działa przeważnie przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Używa się go jako środek łagodzący objawy związane z występowaniem hemoroidów, krwiaków i żylaków oraz zapalenia stawów. Kasztanowiec posiada właściwości uszczelniające naczynia krwionośne i zapobiega krwotokom jak i zakrzepom krwi oraz usprawnia krążenie krwi i ukrwienie narządów wewnętrznych. Dzięki przeciwobrzękowym właściwościom stosowany jest przy obrzękach mózgu, płuc i serca oraz przy kontuzjach i obrzękach pooperacyjnych. Posiadając właściwości dezynfekujące zewnętrznie stosowany jest do opatrunków starych ran i pęknięć skóry, odmrożeń i poparzeń oraz innych problemów skóry i cery.

Powszechnie uważane jest, że trzymanie w nie wielkiej ilości kasztanów pod łóżkiem unieszkodliwia promieniowanie żył wodnych i zmniejsza bóle reumatyczne a przechowywanie przy telewizorze czy komputerze zmniejsza emitowane przez nie promieniowanie. Noszone zaś w kieszeni mają zmniejszać bóle reumatyczne i mięśniowe oraz pobudzić i dodać energii. Zaleca się stosowanie małych ilości kasztanów, gdyż mogą na niektórych działać odwrotnie lub szkodliwie.


Jak stosujemy?

Właściwości lecznicze posiadają zarówno rozkwitnięte kwiaty, letnie niedojrzałe torebki nasienne, jesienne nasiona - kasztany, jak również wiosenna kora z młodych gałązek i liście tego drzewa.

Kasztanowiec głownie stosuje się w postaci wyciągów wodnych i alkoholowych, zaś zewnętrznie przetwory z kasztanowca podaje się w postaci okładów.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.