Header Ads

Pomarańczowe dekoracje

Bardzo prostym sposobem na udekorowanie świątecznego stołu lub choinki jest  wykonanie dekoracji  z pomarańczy. 

Dekoracja stołu

Do wykonania tej ozdoby potrzebujemy pomarańczy i goździków które bezpośrednio wbijamy w skórkę owocu. Jeśli mamy z tym problem możemy zrobić dziurkę wykałaczką lub nożem i dopiero umieścić w niej przygotowany wcześniej goździk. Dla większego wrażenia polecam przygotować sobie szkic wzoru na skórce pomarańczy. Tak przygotowana ozdoba efektownie wygląda i pachnie na prawdę znakomicie.

Dekoracja choinki

Do dekoracji świątecznego drzewka możemy wybrać małe mandarynki ozdobione goździkami. Przygotowujemy je tak samo jak pomarańcze, dodajemy do nich tylko zawieszkę i dodatkowo ozdobną wstążkę. Jednak zamiast wieszania całego owocu polecam zawiesić pokrojone i wysuszone plastry pomarańczy lub cytryny.  Wysuszone plastry przewiązujemy nitką i robimy zawieszkę. Jeśli nie wychodzi nam idealnie okrągły plaster z połówki możemy zrobić półksiężyc. 

1 komentarz:

  1. Już wiem, jak będzie pachniało w moim domu w grudniu! Dziękuję serdecznie za tego bloga, uwielbiam go czytać i poznawać punkt widzenia miłośnika wiary w naturę, która nota bene nie gryzie się z moją własną, co jeszcze bardziej umila mi jej odkrywanie.

    Pozdrawiam serdecznie! :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.